نخستین بخش پیوند مغز استخوان اصفهان راه اندازی می‌شود

اصفهان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: نخستین بخش پیوند مغز استخوان اردیبهشت در بیمارستان امام رضا راه‌اندازی می‌شود و نخستین عمل پیوند مغز استخوان در همین ماه در اصفهان انجام می‌گیرد.

با وجودی که اصفهان اولین مرکز پیوند مغز استخوان را در کشور طی ده‌ها سال پیش داشته است اما این مرکز تعطیل و از آن سالها تاکنون پیوند مغز استخوان در تهران انجام می‌گرفت.

وی بیان داشت: به دلیل اهمیت پیوند مغز استخوان و مشکلاتی که بیماران نیازمند این پیوند برای انتقال به تهران داشتند تلاش کردیم که در اصفهان نیز بخش پیوند مغز استخوان را راه اندازی کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرد: در حال حاضر در بیمارستان امام رضا (ع) جنب بیمارستان سید الشهدا که محل بستری بیماران سرطانی است، مقدمات کار برای انجام پیوند مغز استخوان انجام گرفته و کادر پزشکی برای انجام این پیوند مشخص شده است.

وی اعلام کرد: امروزه پیوند مغز استخوان برای بسیاری از بیماری‌های پیشرفته از جمله سرطان قابل استفاده است.

مدیر گروه علوم تشریحی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در ارتباط با پیوند مغز استخوان در اصفهان در گفت و گو با مهر، گفت: مرکز پیوند مغز و استخوان استان اصفهان در حدود سال ۷۰ تا ۷۳ برای اولین بار در سطح کشور در اصفهان راه‌اندازی شد و بر اثر بی‌تدبیری عده‌ای به تعطیلی کشیده شد.

ابراهیم اسفندیاری اظهار داشت: در آن زمان ۲۷ بیمار سرطانی با پیوند مغز استخوان درمان کامل شدند و از مرگ نجات یافتند.

وی با بیان اینکه تنها یک مرکز پیوند مغز استخوان در سطح کشور و آن هم در تهران وجود دارد، اعلام کرد: در آن زمان دکتر طالب آزرم با دست خالی و بدون تجهیزات پیشرفته برای نخستین بار در کشور تکنولوژی پیوند مغز و استخوان را در اصفهان پایه‌گذاری کرد که در نطفه خفه شد.

اسفندیاری بیان کرد: با توجه به اینکه این علم در کشور نوپا است در حال حاضر تنها یک مرکز درمانی برای معالجه این بیماران وجود دارد و به طبع آن بیماران زیادی از سراسر ایران روزانه به تهران سفر می‌کنند و در لیست انتظار قرار می‌گیرند.

 

     

 

با ما در تماس باشید

  • آدرس: کوی دانشگاه – خیابان سعدی- جنب خوابگاه مرکزی دانشگاه آزاد بجنورد (خوابگاه دختران) – نبش کوچه سعدی 5- مجتمع آموزشی سما بجنورد
  • شماره تماس: 05832297170 - 05832297180
  • ایمیل:info@bojnurd-samacollege.ir
بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…